Po raz XX Konkurs Matematyczny w „Muzycznej Krainie”

Wiedza i umiejętności matematyczne  potrzebne są nam w wielu dziedzinach naszego dorosłego życia. Niezbędne   np.  podczas zakupów, opłacania rachunków czy podczas sportowych aktywności.  Przykładów można by wymieniać  długo. Ważne jest więc, aby od najmłodszych lat,  dzieci zgłębiały   tajniki  wiedzy matematycznej  w sposób zrozumiały, efektywny i atrakcyjny.

Celem konkursu matematycznego  „Raz dwa trzy  liczysz i Ty” ,   organizowanego  już od dwudziestu  lat w naszym przedszkolu, jest    zaprezentowanie  swojej wiedzy i umiejętności matematycznych  przez  uzdolnionych w tej dziedzinie przedszkolaków.

Z  takim zamiarem 18.04.24    do Przedszkola  nr 14 ”Muzyczna Kraina”,   przy ul. Skłodowskiej-Curie 41,  na  kolejny już konkurs    przybyły dzieci 6-letnie  z Przedszkola  nr 2 ”U Jasia i Małgosi”, Przedszkola nr 4 ”Słoneczko”, Przedszkola nr 20 ”Kujawskie Dzieci” oraz Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Św. Ducha, ul. Jacewskiej i  ul. Poznańskiej.

Ciekawe zadania  i  łamigłówki  matematyczne  pozwoliły uczestnikom sprawdzić  poziom swojej wiedzy i porównać  z wiedzą innych przedszkolaków w tej dziedzinie.

Drużyny  biorące udział w spotkaniu zdobyły maksymalną ilość punktów,  tym samym wywalczyły  dla swych przedszkoli pierwsze miejsca. Chociaż zmaganiom konkursowym towarzyszyła  rywalizacja    i  było dużo emocji, to spotkanie upłynęło      w wesołej atmosferze. Każdy uczestnik,  za trud  i zaangażowanie włożone   podczas rozwiązywania zadań konkursowych otrzymał dyplom oraz upominek.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza ta jest wspaniałym  sposobem na rozbudzenie u dzieci motywacji do  nauki  matematyki, której   zgłębianie wpływa  na ich lepsze rozumowanie  i logiczne myślenie w późniejszym  wieku.

Dziękujemy za wspólną zabawę

M.K.