„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci –
 stara się zobaczyć ich dusze”
B.Cage

Przyjazne relacje, które panują w naszych placówkach, przekładają się na pozytywną, domową atmosferę.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana i zgrana  kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno - obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka.

Nasza kadra to zespół wykwalifikowanych, pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli i specjalistów, którzy dbają o wszechstronny rozwój wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Ich kreatywność i pomysłowość pozwala prowadzić wyjątkowe zajęcia dla dzieci. Inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i  intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

Dobra zabawa, staranne przygotowanie do zajęć dydaktycznych, odpowiedzialna opieka, dojrzałość a przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo naszych dzieci - oto wizytówka naszych wychowawców i pomocy.

Pracownicy P.14

Uhonorowani z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu nr 14 Muzyczna Kraina w Inowrocławiu zostali uhonorowani nagrodami i odznaczeniami zewnętrznymi: Mariola Gierczyńska /2021, Jadwiga Trela /2020/ - Medal Komisji Edukacji Narodowej; Jadwiga Proszkiewicz /2020/, Urszula Świerkowska /2021/ - Medal Złoty za Długoletnią Służbę; Agnieszka Bogdanowicz, Jolanta Goździalska, Jolanta Mrówczyńska - Nagroda Prezydenta Miasta Inowrocławia. To wzruszające i miłe chwile dla każdego zauważonego nauczyciela. Te nagrody indywidualne to sukces całej Społeczności Muzycznej Krainy za wspólne przedsięwzięcia, pomysły i codzienną pracę z wychowankami.

VIII Kongres Edukacja i Rozwój - Prawo i Zarządzanie w Oświacie

W październiku 2021 r. odbył się w Warszawie VIII Kongres Edukacja i Rozwój - Prawo i Zarządzanie w oświacie. Organizatorem tego wydarzenia jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

Wydarzenia towarzyszące tym spotkaniom to m. in. blok warsztatowy „Dobre Praktyki w Edukacji”. W tegorocznej edycji kongresu gościnnie uczestniczyła online dyrektor Przedszkola nr 14 Muzyczna Kraina w Inowrocławiu.