PORANEK WIELKANOCNY Z RODZINĄ ZAJĄCZKÓW

W dniu 26 marca w Naszym Przedszkolu odbył się Poranek Wielkanocny podczas, którego wszystkie dzieci poznały zwyczaje wielkanocne oraz uczestniczyły w grach i zabawach o tematyce świątecznej.

Już od samego rana w  Przedszkolu panowała miła, świąteczna atmosfera, a to za sprawą dzieci ubranych w odświętne stroje, pięknych dekoracji na każdej grupowej sali oraz wielkanocnego stołu na korytarzu, na którym znalazły się pisanki, baranki oraz inne symbole Świąt Wielkanocnych. Tuż po  uroczystym śniadaniu nasze przedszkolaki udały się do sali dzieci najmłodszych, aby uczestniczyć w tak wyjątkowym dniu. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Naszego Przedszkola, po którym mama zając oraz tata zając miło powitali wszystkich zgromadzonych i zaprosili do wspólnej zabawy. Najmłodsze oraz najstarsze przedszkolaki wcieliły się w role dzieci zajączków. Nasze małe zajączki z grupy I „Pszczółki” umiliły wszystkim nasze spotkanie prezentując się w świątecznych piosenkach oraz zabawach. Ogromną niespodzianką był występ dzieci z grupy III „Biedronki”, które samodzielnie zagrały utwór na ukulele pod tytułem „Zajączek”. Na naszym spotkaniu nie zabrakło zagadek oraz zadań związanych z Wielkanocą, w których wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie brały udział. Na zakończenie Poranka Wielkanocnego Pani Wicedyrektor Gabriela Paternoga złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia wielkanocne oraz wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pod tytułem „ Zajączki, kurczaczki, baranki i inne zwyczaje wielkanocne”.

Mamy zaszczyt ogłosić laureatów tego konkursu:

I miejsce: Zuzanna G.

II miejsce: Helena W.

III miejsce: Róża L.

Wyróżnienia otrzymali Dominika K. oraz Marcelina N.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom naszego konkursu!

P.S.

Po powrocie do swoich sal na wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka w postaci upominków od ukochanego zajączka.

To był piękny dzień w Naszym Przedszkolu.

Autor: B.Ł i R.S.