Dzień Piżamy – akcja charytatywna „Obudź w sobie anioła”

POJEDYNCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

We wtorek 03 października nasze przedszkolaki zamiast spodni, spódniczek i sukienek – założyły piżamy i szlafroki.

Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Pomysłodawcą tego Dnia jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Wiemy jak ciężko jest dzieciom, rodzicom oraz bliskim rodziny, której dziecko chorowało lub choruje na nowotwór. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Nasze przedszkole chciało w ten sposób okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę zwykłych ubrań na piżamę.

Naszym przedszkolakom piżama kojarzy się z czymś dobrym i miłym, z odpoczynkiem, czasem spędzonym na słuchaniu bajek czytanych przez rodziców. „Razem z bajką wchodzę w świat” to jeden z naszych kierunków rocznych. Dlatego, też wprowadzeniem do obchodów dzisiejszego Dnia Piżamy było wysłuchanie jednej z „Mądrych bajek z całego świata” pt. „Jak Piotruś pierwszą kostkę domina odnalazł”. W tym dniu nie zabrakło również zabaw przy muzyce bajkowej, zabaw relaksacyjnych oraz kołysanek. Przedszkolaki projektowały też swoje wymarzone piżamy.

Dzisiejszy dzień, oprócz wsparcia chorych dzieci na oddziałach onkologii, miał również na celu promowanie zdrowia i zdrowych nawyków u naszych przedszkolaków, ponieważ „Małe smyki – zdrowe i sportowe nawyki” to kolejny z naszych kierunków rocznych. Zatem w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” ważnym punktem naszego dnia był Bieg w Piżamach.

To był niezapomniany dzień w przedszkolu, pełen radosnych wrażeń i emocji.

Dziękujemy również rodzicom za wsparcie finansowe naszej akcji.

Każdego dnia w naszym kraju aż 3 dzieci słyszy diagnozę NOWOTWÓR!

Rak nie daję specyficznych objawów! Podstawowe, okresowe badania krwi i USG niekiedy ratują życie, dlatego dbajmy o profilaktykę badań naszych dzieci.

Zawracajmy uwagę na zdrowie!

J.K