Certyfikat dla Naszego Przedszkola

Realizacja II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”

Już drugi raz dzieci z naszej placówki dzielnie wykonywały ekologiczne zadania w ramach tego Projektu. Projekt realizowany był od września 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Głównym celem ekologiczno-plastycznego projektu „Z darami natury świat nie jest ponury!” jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

Cele szczegółowe projektu

• Poszerzanie świadomości ekologicznej.
  • Kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego.
  • Stworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą.
  • Zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi.
  • Inicjowanie zabaw konstrukcyjnych, majsterkowanie, budowanie, wykorzystując materiały użytkowe, w tym naturalne.
  • Dostrzeganie emocjonalnej wartości otoczenia przyrodniczego jako źródła satysfakcji estetycznej.
  • Przejawianie w stosunku do zwierząt życzliwości i troski.
  • Budzenie zaciekawienia otaczającym światem.
  • Poznawanie rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie.
  • Wyrabianie właściwego stosunku do otaczającej przyrody.
  • Kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: chęć niesienia pomocy potrzebującym, oszczędność, gospodarność, empatia.

Aby Placówka otrzymała certyfikat, musiała wykonać 10 zadań z proponowanej listy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków i nie możemy doczekać się kolejnej edycji tak ważnego dla wszystkich projektu edukacyjnego.

Autor: B.Ł.