24 kwietnia w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy święto naszej planety

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci  dowiedziały się czym jest ekologia oraz recykling. Wszyscy świetnie się bawili podczas rozwiązywania quizów, zagadek oraz wielu innych zadań z ekologią w tle. Na nasze dzisiejsze zajęcia przybyły dwie Panie z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu, które przybliżyły wszystkim ekologiczne zasady i wytłumaczyły zadania recyklingu. Za sprawą zabawnego Liska Śmieciuszka, przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach. W tym roku Nasze Przedszkole brało udział w wielu bardzo ważnych wydarzeniach związanych z ekologią. Były to np. wyjście do Astrobazy przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, udział w konkursie  na zbieranie makulatury w ramach akcji: ,,Trzymam poziom zbierając odpady”, zbiórka baterii, a także udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ Z darami natury świat nie jest ponury.”

Bardzo cieszymy się, że wszystkie dzieci tak chętnie brały udział w dzisiejszych zajęciach ekologicznych. Dziękujemy Paniom z PGKiM w Inowrocławiu za wizytę w Naszym Przedszkolu oraz za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych związanych z ekologią.

Autor: B.Ł i R.S.