Po raz XVI Konkurs Matematyczny w „Muzycznej Krainie”

18.05.21 w Przedszkolu nr 14”Muzyczna Kraina”   odbył się   już   XVI Konkurs Matematyczny  ”Raz, dwa, trzy i liczysz Ty”.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne,  udział wzięły tylko  dzieci 6-letnie  z  Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina”,  w dodatku  każde w swojej placówce-  przy ul. Św. Ducha, Jacewskiej, Poznańskiej, Skłodowskiej-Curie. W związku z realizacją projektu ”ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” Wiktora Czepczyńskiego i Żanety Kupczyk, konkurs  w tym roku został  realizowany pod hasłem „Pieniądze oszczędzamy, bo podstawy ekonomii  w przedszkolu zgłębiamy”.  Patronat nad projektem objęli m.in. Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta Inowrocławski, Przewodniczący Rady Miasta, ZNP, Solidarność Pracowników Oświaty… Głównym Partnerem  był Rotary Club Inowrocław.    Wiodącym założeniem podjętych działań,  było zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci  związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Zadania i łamigłówki matematyczne  zostały wzbogacone  zadaniami  związanymi z finansami-znajomością nominałów pieniężnych, planowaniem zakupów, przeliczaniem oszczędności.   Drużyny  wykazały się dużą wiedzą    i umiejętnościami matematycznymi  oraz  wiedzą ekonomiczną zdobytą podczas realizacji projektu.  Uczestnicy zdobyli maksymalną ilość punktów,  tym samym wywalczyli dla swych grup pierwsze miejsca. A oto nasi zwycięzcy : Gabrysia Chybicka, Szymon Kajzer, Kasia Basińska, Amelka Narewska, Witek Kmitta, Maja Racinowska, Kamil Małek, Samanta Malagowska, Antek Borucki.

Chociaż zmaganiom konkursowym towarzyszyła rywalizacja    i było dużo emocji, to spotkanie upłynęło  w wesołej atmosferze.

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Autor: M.K.