W MUZYCZNEJ KRAINIE BAJKOWO CZAS PŁYNIE...

Królewna Śnieżka już tu nie mieszka,

Wyszła za księcia z wielkiej miłości,

Już jej  nie spotkasz na leśnych ścieżkach,

Dzisiaj w pałacu przyjmuje gości.

Dzisiejszy BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY  był dla wszystkich bardzo radosnym i wesołym przeżyciem. Przedszkole pełne było kolorowych, bajkowych postaci, które witały przybywające dzieci już od samego rana. Piosenką przewodnią balu była ”Królewna Śnieżka już tu nie mieszka..” w związku z czym oczywiście nie mogło zabraknąć Królewny Śnieżki z którą w śpiewie i tańcu przenieśliśmy się do cudownego pałacu. Pojawili się także Jaś i Małgosia, którzy uciekli ze słodkiej piernikowej chatki i bawili się z dziećmi w zabawę „1, 2 , 3 Baba Jaga patrzy !”. Kubuś Puchatek sprawdził, czy przedszkolaki tak samo jak on, uwielbiają miodek i potrafią go jak  najszybciej wciągać. Natomiast  Myszka Minnie przybyła z zakupami w których pogubiły się jej zdjęcia- dzieci szybko i sprawnie pomogły jej je odnaleźć. Przedszkolaki rozwiązały też zagadki muzyczne- z jakiej bajki pochodzi piosenka- okazało się, że są w tym prawdziwymi ekspertami i mają doskonały słuch i pamięć.  Dzieci z wielkim zapałem wykonały wszystkie postawione przed nimi zadania i bardzo chętnie brały udział we wszystkich zabawach, za co na zakończenie balu zostały nagrodzone  świecącymi bransoletkami oraz deszczem kolorowego konfetti. Już nie możemy doczekać się kolejnego balu !

Szczególne podziękowania dla Pani Agnieszki Ziętary  oraz Pani Moniki Róg za pomoc w organizacji strojów