DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"Miłość matki jest bezwarunkowa, na miłość ojca trzeba sobie zasłużyć, a wnuki dla dziadków są  nadzwyczajne!!!!!!!!"

Takimi słowami rozpoczęliśmy w grupie WESOŁYCH NUTEK uroczysty DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Na początek była muzyczna  dedykacja w wykonaniu absolwentki naszego przedszkola. Jak przystało na MUZYCZNĄ KRAINĘ nie mogło się obyć bez instrumentalnej prezentacji, wykonanej przez Maję na wiolonczeli. Po powitaniu przedszkolacy zaprezentowali  krótkie wiersze dla naszych gości, po czym zaprosili na muzyczny program artystyczny. Na początek była to " Niegrzeczna poleczka"  - wesoły taniec oraz improwizacje ruchowe do piosenek "Dziadek i Babunia ", a także " Mała wnusia ". Następnie WESOŁE NUTKI zagrały na dzwonkach diatonicznych gamę C - dur oraz krótką melodię " Wlazł kotek " wg muzycznego kodu. Po tym wykonaniu dzieci zaprezentowały instrumentacje do dwóch utworów: "Marsz Radetzkiego " i "El condor pasa ". Rytmicznie rozbrzmiewały partie solowe poszczególnych instrumentów perkusyjnych, a na koniec grała cała przedszkolna orkiestra. Natomiast  na zakończenie WESOŁE NUTKI wykonały improwizację muzyczno - ruchową p.t. "Ręce prosto ". Wszystkie artystyczne prezentacje zostały nagrodzone wielkimi brawami. Przedszkolaki złożyły naszym honorowym Gościom serdeczne życzenia i wręczyły piękne upominki.  Bohaterowie dnia byli bardzo wzruszeni i z pewnością na długo zapamiętają ten szczególny dzień.

M.G., K.N.