Zapanował świąteczno-wigilijny nastrój.

Jasełka w przedszkolu to już świąteczna tradycja w Muzycznej Krainie. W dniu 13 grudnia 2022 r. w budynku przy ul. św. Ducha 86 dzieci 6-letnie z grupy IX przedstawiły wszystkim przedszkolakom inscnizację o Bożym Narodzeniu.

Nawiązano do hasła "Otwórzmy serca na Boże Światło, by to co dobre w nas nigdy nie zgasło". Boże Narodzenie to czas, kiedy bardziej niż zwykle otwierają się ludzkie serca. To czas gdzie doświadczenie ludzkiej wrażliwości i dobroci odczuwane jest szczególnie mocno. Występ przedszkolaków wprowadził całą społeczność przedszkolną w świąteczny i magiczny czas. Zapanowała wyjątkowa atmosfera. Piękny śpiew kolęd i pastorałek, anielskie i góralskie tańce, składanie życzeń przy łamaniu się opłatkiem, okolicznościowo przystrojone stoły z wigilijnymi potrawami oraz wizyta Gwiazdora rozdającego prezenty sprawiły, że uśmiech i radość towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Magdalena Guźlecka, Renata Hordyńska, Joanna Paczkowska-Loshe i Lidia Kanarkiewicz przygotowując dzieci do występu zaplanowały, że dzieci swoim występem uczynią ze swych serc kołyskę dla Pana Jezusa i wyśpiewają, że Betlejem jest w naszych sercach. Występom przyglądali się zaproszeni goście Wojciech Piniewski Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, Magdalena Kaiser Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, Wojciech Gliwiński starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Tomasz Witosławski i Dariusz Dawidowski duszpasterze Franciszkanie z Parafii pw. Św. Krzyża. W organizację uroczystości włączyli się Rodzice dzieci z gr. IX wraz z Zarządem Rady Rodziców oraz Patrycja Zbijewska i Oskar Pawlak uczniowie kl. IV „j” Technikum Logistycznego. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!