Konkurs "Jesteśmy bezpieczni"

14 czerwca 2022 r. w „Muzycznej  Krainie” przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 41,  jak co roku o tej porze, odbył się  konkurs pod hasłem
„Jesteśmy bezpieczni”.

Konkurs organizowany jest w naszym przedszkolu od wielu lat, a udział w nim biorą dzieci sześcioletnie, kończące edukację przedszkolną. Jego celem jest sprawdzenie wiadomości przedszkolaków z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.

W konkursie uczestniczyło sześć trzyosobowych drużyn, z czterech siedzib Przedszkola „Muzyczna Kraina”. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury. Honorowymi gośćmi były Panie Policjantki z Komendy  Powiatowej Policji w  Inowrocławiu st. asp. Izabela Lewicka – Waszak oraz asp. Szt. Jolanta Kowalska.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały różnorodne zadania: odpowiadały na pytania, kolorowały, układały puzzle, oceniały bezpieczne i niebezpieczne sytuacje. Potrafiły uzasadnić właściwe zachowania w sytuacjach trudnych, takich jak wypadek, pożar, niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, spotkania z nieznajomymi osobami oraz zwierzętami. Przedszkolaki wykazały się znajomością numerów alarmowych  i umiejętnością prawidłowego wyboru rodzaju służb ratowniczych w konkretnych zdarzeniach. Udowodniły również, że znają  obowiązujące zasady ruchu drogowego. Potrafiły też wymienić elementy wyposażenia bezpiecznego roweru i rowerzysty. Wiele śmiechu i zabawy było podczas niespodziewanej wizyty Pani Lidki, wybierającej się z walizką na plażę. Zdziwionej plażowiczce, dzieci pomogły wybrać tylko niezbędne rzeczy, zapewniające Jej bezpieczne plażowanie. Tym samym udowodniły, że wiedzą jak należy chronić swoje zdrowie i życie podczas zbliżających się wakacji.

Wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów i zajęły I  miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola „Muzyczna Kraina”. Panie Policjantki również ofiarowały dzieciom wspaniałe upominki związane z bezpieczeństwem: grę planszową, książeczkę, zawieszkę odblaskową od Komendy Powiatowej Policji w  Inowrocławiu. Grono pedagogiczne i dzieci podziękowały zaproszonym Policjantom za przybycie i wieloletnią współpracę w zakresie edukacji.

Udział w konkursie sprawił dzieciom wiele radości i zadowolenia. Życzymy, aby zbliżające się wakacje były dla przedszkolaków bezpieczne, wspaniałe i pełne wrażeń.

Autor: I. G. I.CZ.