Dzień Dziecka

"Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi." - de la Bruyere Jean
1 czerwca to wyjątkowy dzień i z niecierpliwością czekają na niego wszystkie dzieci. W tym dniu dorośli dokładają wszelkich starań, aby sprawić swoim pociechom wiele radości. Nauczyciele i opiekunowie na czele z Panią Wicedyrektor Anną Kwayzer również zorganizowali Dzień Dziecka w "Muzycznej Krainie", ponieważ to bardzo ważne święto dla naszych Przedszkolaków i dla całego Przedszkola.
Od samego rana dzieci witała Świnka Peppa, Myszka Mini oraz Marshall z Psiego Patrolu. Malowanie twarzy było kolejną atrakcją czekającą na dzieci po przekroczeniu progu Przedszkola. W tym roku, dzięki sprzyjającej pogodzie, Dzień Dziecka udało zorganizować się w ogrodzie przedszkolnym. Udział oczywiście wzięły wszystkie grupy z całego Przedszkola. Po śniadaniu i zajęciach w sali na placu zabaw czekały już dmuchane zjeżdżalnie oraz wata cukrowa, którą kręciła Pani Gosia i Emilka. Towarzyszące okrzyki radości podczas korzystania z atrakcji świadczyły niewątpliwie o dobrej zabawie. To jednak nie były jedyne niespodzianki czekające na przedszkolaków tego dnia. W międzyczasie dzieci mogły zachwycać się bańkami mydlanymi, również tymi bardzo dużymi w wykonaniu swoich Pań, brać udział w pościgu za Panią Lidką oraz zawodach w przeciąganiu liny. Starszaki, średniaki i maluchy z wielkim zapałem i zaangażowaniem podjęły się także zadania plastyczno-technicznego i wykonały magiczną różdżkę z gąbek o różnych kształtach przekazanych przez Janipol Meble Polska. Na koniec dnia dzieci otrzymały słodki upominek oraz skręcone pieski z balonów.
Dzień Dziecka jest bardzo ważnym świętem w życiu każdego dziecka, dlatego mamy nadzieję, że tegoroczne święto obchodzone w murach naszego Przedszkola było dla przedszkolaków bardzo radosne i pełne wrażeń, a przygotowane atrakcje i niespodzianki z pomocą Rodziców, zaprzyjaźnionych firm oraz we współpracy z zarządem Rady Rodziców zapadnie dzieciom na długo w pamięci.

Autor: I.CZ