Quiz wiedzy o Piosence i Nutkach

19 maja odbył się w naszym przedszkolu "Quiz wiedzy o Piosence i Nutkach".  Pytania dotyczyły szczególnie ważnej dla całej społeczności naszego przedszkola książki, a mianowicie "Bajki o Piosence i Nutkach" autorstwa Lidii Bajkowskiej. W ciągu całego roku przedszkolnego dzieci w każdej grupie poznawały historię dziewczynki o imieniu Piosenka i Dzieciach-Nutkach. Przedszkolaki dowiadywały się jak wygląda Muzyczny Las oraz poznawały jego mieszkańców.  Dzięki wykorzystywaniu tejże książki oraz pracowaniu w oparciu o metodę Pani Lidii Bajkowskiej dzieci miały możliwość wkroczenia w świat muzyki, dźwięków i nut. W naszym przedszkolu na stałe zagościli bohaterowie bajki, czyli Piosenka, Profesor Bas, Profesor Wiolin oraz Babcia Klawiatura, która przybyła również na dzisiejszy quiz. Przedstawiciele starszych grup zaskakiwali nas swoją wiedzą, a Babcia Klawiatura ze wzruszeniem podziwiała ich, gdyż znali odpowiedź na każde pytanie !!! Na zakończenie nastąpiło podsumowanie punktów i okazało się,  że wszystkie grupy zdobyły taką samą ilość punktów, czyli maksymalną jaką było można zdobyć !!! :) Na ręce przedstawicieli zostały przekazane dyplomy oraz słodkie poczęstunki dla wszystkich dzieci. Możecie być pewni, że na pewno będziemy pogłębiać swoją wiedzę muzyczną w oparciu o tę cudowną metodę zawartą w "Bajce o Piosence i Nutkach". Pozdrawiamy serdecznie autorkę Panią Lidię Bajkowską :)

Autor: P.B., D.B.