WYPRAWA DO CYRKU

Zajęcie matematyczne przeprowadzone w dniu 03.03. 2022r.  o tematyce cyrkowej miało charakter przedstawienia cyrkowego.

Istotnym elementem była odpowiednio dobrana muzyka cyrkowa tworząca nastrój, a stroje dzieci, malowanie twarzy były zgodne z tradycjami cyrkowymi. WESOŁE NUTKI leciały do cyrku balonem ( chusta animacyjna ), wykonując ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. W MUZYCZNEJ KRAINIE wraz z dziećmi stworzyliśmy cyrk " Na kółkach ".W scenografii uwzględniliśmy również balony, kotarę z kolorowymi proporczykami, czapeczki, maski zwierząt, trąbki i talerze. Tylko dwoje dzieci z grupy oglądało prawdziwe widowisko cyrkowe, a pozostałe oglądały bajkę o cyrku bądź cyrk w telewizji. Po muzycznym powitaniu WESOŁE NUTKI wzięły udział w " burzy mózgów ". Potem dzieci za symboliczny grosik - fasolę kupowały bilety w kasie cyrku. Posłużyły one do zabawy w rytmiczne ustawianie się wg rytmu rozpoczętego przez  nauczycielkę. Bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA  w żonglerów, linoskoczków, akrobatów, poskramiaczy węży, magików, tancerzy na linie oraz treserów słoni. Dzieci poznały zwierzęta występujące w cyrku. Dobierały się w pary w zabawie " Głodne zwierzęta " po złożeniu połówek obrazków, dokarmiając je magicznymi ciasteczkami w kształcie figur geometrycznych. Po żywiołowych zabawach ozdabialiśmy klauna  podczas pracy plastycznej " Kolorowy klaun ", wykorzystując różnorodny materiał plastyczny. Na koniec  były występy solowe artystów z grupy WESOŁE NUTKI nagradzane gromkimi brawami.  Na uwagę zasługiwał również występ żonglerski p. Małgosi oraz magia  w wykonaniu p. Kingi. Tego dnia było bardzo wesoło i kolorowo. Dziękujemy WESOŁYM NUTKOM  za aktywny udział w spektaklu cyrkowym.

M.G.