PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

Umaiłaś łąkę cudnymi kwiatami,

cieszymy się bardzo,

że jesteś tu z nami”

W dniu 20 marca powitaliśmy  w Naszym Przedszkolu wyczekiwaną  przez wszystkich wiosnę. Ten wyjątkowy dzień zorganizowała grupa najmłodszych dzieci z grupy I „PSZCZÓŁKI”, a głównym celem naszego spotkania było rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody . Aby wesoło powitać wiosnę każda z grup przygotowała wiosenne okrzyki, a wszystkie przedszkolaki na uroczystość przybyły w różnych kolorach ubrań. Podczas  dzisiejszej uroczystości dzieci oglądały film edukacyjny, który dotyczył oznak wiosny, rozwiązywały wiosenne zagadki oraz oglądały piękny występ najmłodszych dzieci, które tańczyły oraz śpiewały wiosenne piosenki wcielając się w role sympatycznych żabek oraz bocianów. Dzieci z grupy IV „Biedronki” również postanowiły powitać wiosnę prezentując wiersz „Wioseneczka” oraz śpiewając piosenkę „Witaj Wiosno” przy akompaniamencie ukulele. Na zakończenie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na „MÓJ EKO-INSTRUMENT”, którego głównym celem  było promowanie postaw sprzyjających ochronie zasobów przyrody i piętnowanie zachowań prowadzących do degradacji środowiska przyrodniczego. Pani Wicedyrektor - Gabriela Paternoga  pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu wręczając im nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy Pani Elżbiecie Kacpczak za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz przygotowanie najmłodszej grupy naszych przedszkolaków. Bardzo cieszymy się z nadejścia wiosny i nie możemy doczekać się samych słonecznych dni w Naszym Przedszkolu.

Autor: E.K i B.Ł.