XI Mini Play Back Show

Było głośno, kolorowo i radośnie. Brakowało jedynie czerwonego dywanu, by w odpowiedni sposób uhonorować gwiazdy, które pojawiły się dzisiaj, tj. 4 marca, w Muzycznej Krainie.

Polscy i zagraniczni artyści sceny muzycznej, a właściwie ich mocno odmłodzone wcielenia, przyjechały do Inowrocławia, by wystąpić na najbardziej światowej imprezie w naszym mieście, czyli MINI PLAYBACK SHOW.

Kolumbijska piękność Shakira, superstar Taylor Swift, kochany przez fanki z całego świata One Direction, mieszający gatunki mołdawski Carla’s Dream oraz rodzime gwiazdy „Tamta dziewczyna” Sylwia Grzeszczak, chodząca „Za krokiem krok” Cleo, zgarniająca konkursowe nagrody Roksana Węgiel, mająca tę moc Katarzyna Łaska, znana ze słabości do kokosanek Natalia Nykiel, specjalistka od zakochanych Anna Wyszkoni – to właśnie ich podziwialiśmy w Przedszkolu nr 14 przy ul. Św. Ducha 86. Swoje tournée przerwali i Inowrocławia zawitali również Chór bez batuty, Golec Orkiestra i Sławomir.
Było popowo, folkowo i dyskotekowo. Choć impreza miała formę konkursu, organizatorzy (Muzyczna Kraina) nie zaprosili zwykłych jurorów, lecz prawdziwych łowców talentów. W tej roli wystąpili Maciej Drabikowski, Monika Wiśniewska, Anna Urbańska, Natalia Kozerska i Zuzanna Jabs.

To pierwsze występy z cyklu zaplanowanych występów w ramach Mini Playback Show 2021 w Muzycznej Krainie. Czasy mamy bardzo niepewne, dlatego nasz plan był bardzo prosty - dać wszystkim chętnym odrobinę radości i kontynuować przedszkolne tradycje, w tym roku, w każdym budynku osobno. A co jest przyjemniejszego niż występy artystyczne w wykonaniu milusińskich? Ich pasja i talent sprawiają, że dorośli sami się uśmiechają. Nad przebiegiem konkursu w budynku przy ul. Św. Ducha 86 czuwały panie Joanna Kozerska i Magdalena Michalska-Kruk. Było nie tylko kolorowo, wesoło i radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie – wyznała Jolanta Mrówczyńska, dyrektor Muzycznej Krainy.

Piosenka z filmu „Vaiana - Skarb Oceanu” w wykonaniu Natalii Nykiel zapewniła zwycięstwo Zofii Krzemińskiej. Walka o kolejne stopnie podium była tak wyrównana, że jurorzy vel łowcy postanowili przyznać aż 6 miejsc drugich  (Nikola Wilińska, Alicja Matecka, Aleksandra Konwińska, Liliana Urbanek, Aleksandra Harenda, Bruno Wachowiak) i 10 trzecich (Michał Lewandowski, Weronika Marciniak, Julia Kuś, Lena Palicka, Mikołaj Grajnert, Iga Kuczyńska, Zofia Lipińska, Zuzanna Kicka, Zuzanna Oczkowska, Zuzanna Łapińska), co zdarzyło po raz pierwszy w historii konkursu, który doczekał się już aż 11 edycji.

Zadowolone, uśmiechnięte, z dyplomami i nagrodami  w dłoniach gwiazdy estrady obiecały, że za rok również przyjadą do Inowrocławia. Twierdzą, że w Muzycznej Krainie naprawdę wesoło życie płynie.
 Trzymamy za słowo! /JM/