W ,, Muzycznej Krainie" odbyły się konkursy wiedzy z ,, Bajki o Piosence i Nutkach"Pani Lidii Bajkowskiej

Ostatni tydzień przed wakacjami, to podsumowanie tegorocznego kierunku pracy z dziećmi ,, W zaczarowanej Muzycznej Krainie z Piosenką, bajką i Nutką".

W naszym przedszkolu odbyły się dwa konkursy. Dzieci 6-letnie wzięły udział w konkursie muzycznym ,, Czytamy z pięciolinii". Celem konkursu było współzawodnictwo w prezentowaniu wiedzy muzycznej, opartej na metodzie Pani Lidii Bajkowskiej autorki ,, Bajki o Piosence i Nutkach"oraz umiejetności jej wykorzystania podczas zabaw muzycznych.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą muzyczną  i zdobyli pamiątkowe dyplomy.

Drugi konkurs- plastyczny, skierowany został do dzieci 4-5 letnich. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności plastycznej  z wykorzystaniem  wiedzy muzycznej z ,, Bajki o Piosence i nutkach" Pani Lidii Bajkowskiej.

W konkursie plastycznym komisja wyłoniła trzy prace. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Zuzanna Arabska z grupy III,

II miejsce -Bartosz Tonicki z grupy IV

III miejsce- Aneta Basa  z grupy IV.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.Sz.