Konkurs "Jesteśmy bezpieczni"

17 czerwca 2021 roku po raz kolejny odbył się konkurs pod hasłem "Jesteśmy bezpieczni". W tym roku, ze względu na sytuację panującą w kraju, udział w konkursie wzięły dzieci 6-letnie z naszej siedziby. O I miejsce w konkursie rywalizowały cztery drużyny w trzyosobowych zespołach. Dzieci do konkursu przygotowały wychowawczynie Pani Gabriela Paternoga, Joanna Zaborowska oraz Anna Gałka. Organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań, aby na pozostałych siedzibach umożliwić przeprowadzenie konkursu w murach swojego przedszkola przez nauczycieli dzieci 6-letnich.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w różnych sytuacjach oraz prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Zmagania konkursowe bacznie obserwowało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu st. asp. Izabela Lewicka-Waszak i mł. asp. Anna Grecman oraz pani Wicedyrektor Agnieszka Mizura. W tym roku również pozostałe dzieci z grupy V dopingowały i wspierały swoich kolegów oklaskami. Grupy musiały wykazać się znajomością numerów alarmowych służb, ważnych dla pieszych znaków, umiejętnością rozpoznawania wyposażenia roweru i bezpiecznego rowerzysty. 6-latki musiały także wybrać i wyjaśnić, które zachowania dzieci przedstawione na ilustracjach są właściwe, a które należą do bezmyślnych i niebezpiecznych. Panie z Powiatowej Komendy Policji również wyjaśniały przy okazji, jak należy zachować się w różnych sytuacjach niebezpiecznych, jakich informacji nie należy udzielać obcym osobom oraz służyły radą, podczas rozwiązywania zadań konkursowych przez dzieci. Wynik konkursu był jednogłośny i wszystkie drużyny uzyskały najwyższą ilość punktów, a tym samym zwyciężyły. Dzieciom nagrody wręczali policjanci oraz pani wicedyrektor. Organizatorzy serdecznie dziękują za nagrody ufundowane przez Powiatową Komendę Policji, które pomogą utrwalić i usystematyzować zdobytą wiedzę (książeczka z zadaniami do wykonania, odblaski, gra edukacyjna, itp.) oraz przed Radę Rodziców Przedszkola nr 14 "Muzyczna Kraina" przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 41. Na koniec wszystkim obecnym wykonano pamiątkowe zdjęcie, a przedstawicielom Powiatowej Komendy Policji wręczono pamiątkową statuetkę oraz podziękowanie. Mamy nadzieję, że uczenie dzieci od najmłodszych lat poprawnych zachowań sprawi, że będą one wiedziały, jak postąpić w określonych sytuacjach w przyszłości.

Autor: I.Cz I.G