DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

W ramach dzisiejszego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od tańca, w którym dzieci musiały zdać „test gotowości” do zabawy w tym wyjątkowym dla nich dniu. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach muzycznych. Innowacyjną formą aktywności zaproponowaną dzieciom była gra „Chińczyk XXL”, gdzie dzieci wcielały się w pionki i pokonywały planszę w zależności od wyrzuconej ilości oczek na kostce. Przedszkolaki miały za zadanie również rywalizować w takich konkurencjach jak: kółko i krzyżyk, tor przeszkód, robot. Dzieci miały możliwość pomalowania sobie twarzy oraz zrobienia tatuażu brokatowego. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu paczkę niespodziankę.

Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!

M.G. E.W.