ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dnia 22 marca cała społeczność przedszkola .''Muzyczna Kraina .'' obchodziła Światowy Dzień Wody.Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą.

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; Od samego rana przed przedszkolem czekała na dzieci niespodzianka.Pani Kropelka zapraszała przedszkolaki do zabawy badawczej .''Co pływa ,a co tonie.'' Nasi milusińscy wrzucali do wody różne przedmioty -drewniane klocki,monety ,kredki ,plastikowe piłki i obserwowały co pływa a co tonie. Dzieci poznały, jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.  Grupa I -maluszki wraz z Paniami  przygotowała przedstawienie pt.''Woda.Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach umysłowych, muzycznych, ruchowych, plastycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Czy woda się przemieszcza? Bardzo aktywnie uczestniczyły w eksperymentach .''Co się dzieje z jajkiem w osolonej wodzie.'' oraz .''Cukierkowa tęcza.'' W przerwie  był czas na zabawę. Z kolei dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe: „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nich bąbelków. Poszczególne zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Na koniec każdy otrzymał zadanie do wykonania- pracę  plastyczną.''Kropelka.''  oraz kartę pracy .''Co pływa ,a co tonie.'Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać. NIE MARNUJMY WODY!