Rodzice czytają dzieciom

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" dnia 7 marca rozpoczęliśmy cykl spotkań z Rodzicami dzieci 6-letnich, który ma na celu propagowanie akcji głośnego czytania.

Wiadomo, że czytanie dzieciom bajek pozytywnie oddziałuje na rozwój dziecka. Celem działań przedszkola jest nie tylko rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, ale także  zachęcanie ich do kontaktu z książką. Częste czytanie bajek wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość estetyczną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek stają się wyjątkowe. Taka też była atmosfera na sali - ciepła oraz życzliwa, kiedy zaszczyciła nas swoją obecnością mama Wiktora, która przeczytała przedszkolakom bajkę pt. "Franklin i komputer". Tematyka bajki była doskonałym momentem na to, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpiecznego i rozsądnego korzystania z komputera w czasie wolnym.

Zachęcamy chętnych Rodziców do wspólnego czytania bajek w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" z aktywnym ich udziałem. Dzieci wraz z Paniami wychowawczyniami czekają na Państwa i mamy nadzieję, że znajdziecie czas, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw, sprawiając przy tym dzieciom wiele radości. Dzieci zaś z wielkim zaciekawieniem słuchają bajek, a także oglądają kolorowe ilustracje. Na koniec przedszkolaki mogły pokolorować piękne kolorowanki głównego bohatera opowiadania.

Dodamy także, że zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie - CODZIENNIE , jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców i jeszcze raz dziękujemy mamie Wiktora za przybycie i poświęcony czas.

Autor: I.Cz. M.Ś-S