TAŃCEM I PIOSENKĄ POŻEGNANIE MUZYCZNEJ KRAINY!

Tegoroczni absolwenci Przedszkola nr 14 na deskach sceny Teatru Miejskiego w Inowrocławiu zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczno-wokalne w spektaklu „Cztery pory roku”. Rozpoczęto tańcem Polonez i hymnem przedszkola „W Muzycznej Krainie wesoło czas płynie…” opartym na „Bajce o Piosence i Nutkach” Lidii Bajkowskiej.

Jak przystało na okres roku szkolnego dzieci z ul. Jacewskiej 16 zaprezentowały barwną porę roku Jesień, która rozpoczyna każdy nowy rok szkolny. W tańcu do utworu „Deszczowa piosenka” zaakcentowały jak przez cztery lata - czy deszcz czy burze ranną porą wstawały omijając kałuże z uśmiechem maszerowały do przedszkola. Barwność Jesieni oddała również gr. IV „Jeżyki” w układzie choreograficznym z pomponami do utworu „Mamma Maria”.
   Zimę zaprezentowały dzieci z siedziby przy ul. Poznańskiej 47. Przedszkolaki z Grupy V Wiewiórki jako wyjątkowi i niepowtarzalni jak błyszczące i piękne płatki śniegu zaprezentowały taniec w biało-srebrzystej aurze, pełnej tajemniczości… Natomiast Zimę w całej krasie, jako dostojną i elegancką królową, zaprezentowały dzieci z gr. Montessori.
   Wiosna – cudowna pora roku budząca się do życia została przedstawiona przez dzieci z siedziby przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 41. Grupa V Mróweczki zaprezentowała taniec „Narodziny motyli” do utworu „Walc wiosenny”. Grupa Montessori przedstawiła znaczenie czterech żywiołów w budzącym się pięknym kolorowym środowisku przyrodniczym.
   Lato – kończy rok szkolny, a uwieńczeniem całorocznej pracy każdego dziecka jest wiara w swoje możliwości i umiejętności, wiara w to, że da radę pokonać nawet wielkie góry! A, że wiara góry przenosi… to dynamiczny taniec Małe TGD „Góry do góry” zaprezentowała gr. IX Motylki z siedziby przy ul. św. Ducha 86. Natomiast w wakacyjne rytmy zaprosiły dzieci z gr. VI Pszczółki podczas pełnej przygód morskiej opowieści.
Wspólną piosenką w języku angielskim pt. „Its a beautiful day” dzieci wyraziły radość i szczęście ze wspólnej zabawy.
Występ zakończono wesołą piosenką „Wakacji czas” przy błyskach confetti i fleszy.
   Uroczystości przyglądali się honorowi goście: Wojciech Piniewski Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, Tomasz Marcinkowski Przewodniczący Rady Miejskiej i Magdalena Kaiser Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za czteroletnią współpracę.

Autor: J.M.